گوشی Samsung Galaxy Z با صفحه‌ی تاشو

samsung galaxy z fold tab

گوشی هوشمند Samsung Galaxy Z Fold با دو لولا که می تواند هم به داخل و هم به بیرون تا شود. همچنین فضایی اضافی برای S pen قرار ندارد.

به نظر می رسد که سامسونگ علاوه بر تلفن های هوشمند تاشو Galaxy Z Fold 3 وGalaxy Z Flip 3، دستگاه های تاشو دیگری را نیز مانند گوشی هوشمند Galaxy Z Roll / Z Slide توسعه داده است. علاوه بر این، کره جنوبی تجربه‌ی ساخت دستگاه های تاشو را در کارنامه‌ی خود دارد. ماه گذشته LetsGoDigital در مورد حق ثبت اختراع سامسونگ برای یک دستگاه تبلت تلفن هوشمند گزارش داده است که می تواند هم به داخل و هم به بیرون تا شود. چندی نگذشت که یک دستگاه نمایشگر مشابه با نام S-Foldable توسط سامسونگ Display نمایش داده شد.

دستگاه منحصر به فردی که توسط سامسونگ به ثبت رسیده است، از طراح صنعتی با استعداد سارنگ شث الهام گرفته تا این دستگاه را بسازد. با همکاری LetsGoDigital، سارنگ یک سری رندر با کیفیت بالا از ‘Galaxy Z Fold Tab’ ساخته است. سارنگ سردبیر مجله Yanko Design، یک مجله معتبر آنلاین درباره طراحی مدرن و صنعتی است. برای طراحی رندرها، از حق ثبت اختراع سامسونگ الکترونیک استفاده شده است.

samsung z fold tab

گوشی Samsung Z Fold Tab به همراه قلم S

از آنجا که این گوشی به هر جهت میتواند تا شود، بنابراین نیازی به یکپارچه سازی نمایشگر نیست. همانطور که در رندرها نشان داده شده است، عرض بیشتر لولا امکان خم شدن صفحه را از دو جهت جلو و عقب فراهم می کند.

سامسونگ همچنین یه راه حل ابتکاری برای فضای نگهدارنده‌ی pen در نظر گرفته است. طبق رندر های دیده شده، فضای نگدارنده‌ی S Pen بیرون گوشی قرار دارد یعنی می‌توانید قلم S Pen را در قسمت عقب، بین دو لبه‌ی نمایشگر، قرار دهید. به این ترتیب می توانید به راحتی از گم شدن قلم جلوگیری کنید. در حالت تاشده نیز می‌توان به کمک مغناطیس لبه های نمایشگر S Pen را به کنار دستگاه متصل کنید.

galaxy z fold

طرفداران سامسونگ با دیدن این گوشی تاشو، منتظر مدل های جدید این گوشی ها هستند. درحال حاضر این یک معما است که سامسونگ در آینده انواع جدیدی از دستگاه های تاشو را تولید خواهد کرد یا نه؟! در آگوست 2021، سامسونگ برای معرفی Galaxy Z Fold 3 ،Galaxy Z Flip 3 و Galaxy S21 FE یک رویداد Galaxy Unpacked برگزار می کند. احتمالا در طی این رویداد اطلاعات بیشتری درباره‌ی گوشی های تاشو دیگر بدست آوریم. اگرچه انتظار نمی رود سامسونگ یک دستگاه Galaxy Z Fold Tab یا Z Slide را قبل از 2022 عرضه کند.

 

منبع :
الهه الوندی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *