گوشی سامسونگ گلگسی S11 با اسم رمز خلاقانه «پیکاسو»

طرح مفهومی گوشی سامسونگ گلکسی S11 با یک اسم رمز خلاقانه

گوشی جدید سامسونگ موسوم به گلکسی S11 از قبل با یک اسم رمز کاملا خلاقانه همراه بود.

سامسونگ مدل گلگسی S10 تقریبا چند ماهی است که وارد بازار شده است. اما همانطور که قبلا در اخبارها آمده است، سامسونگ در حال حاضر سخت مشغول به کار بر روی گلگسی S11 برای سال آینده است.
 

گلگسی S11 از روی نام یک نقاش مشهور اسپانیایی برداشته شده است

طرح مفهومی گوشی سامسونگ S11 با یک اسم رمز خلاقانه
طبق گفته ICE Univers اولین نمونه این مدل در سال 2020 با نام پیکاسو شناخته می شود و این نام برگرفته از نقاش، مجسمه ساز و شاعر اسپانیایی است. گلکسی S8، گلگسی S9 و گلکسی S10 با اسم رمز رویا (Dream)، ستاره (Star) و فراتر (Beyond) شناخته شده است. بنابراین رویای کامل بودن باعث ساخت گوشی گلگسی S11 خواهد شد. اگرچه آخرین مدل در حال عرضه ی سامسونگ؛ گلگسی نوت 10؛ با نام داوینچی نقاش و مخترع دوره رنسانس، شناخته می شود.
متاسفانه با نام گلگسی S11 نمی توان به اطلاعات ظاهر و مشخصات فنی آن پی برد. با این وجود شایعاتی در حال حاضر حول این گوشی همراه با برخی اطلاعات رسمی وجود دارد که امکان حدس زدن را به ما می‌دهد. سامسونگ گلگسی S11 از بهبود دوربین چشم پوشی نخواهد کرد و صفحه ی نمایش آن کاملا تمام صفحه است خواهد بود.با این حال سامسونگ دوربین و نمایشگر خود را با تکنولوژی بسیار بالا در حال توسعه دادن است.


پیشنهادی: مشخصات فنی و بررسی اجمالی Samsung Galaxy S11


در گوشی سامسونگ Galaxy S11 احتمالا شاهد ارتقاء در طراحی و دوربین آن باشیم.

شرکت کره ای سامسونگ همیشه به این موضوع اذعان داشته است که به دنبال توسعه فناروی هست که بتواند نمایشگر تمام صفحه ایجاد کند که شاهد هیچ گونه بریدگی، هول پانچ (حفره دوربین سلفی بر روی صفحه نمایش) و حالت پاپ آپ یا کشویی بر روی گوشی نباشیم. این امر مستلزم پیشرفت فناوری ساخت دوربین در دل خود صفحه نمایش می باشد که این فناوری همچنان در حال توسعه است.
در اوایل سال جاری مشخص شد که سامسونگ، غول تکنولوژی کره جنوبی، این فناوری را با اسم رمز پرفکت، تا سال آینده آماده عرضه نخواهد کرد. طبق برنامه ریزی این فناوری می‌تواند همزمان با عرضه گلگسی S11 در اوایل سال 2020 میلادی، به طور کامل مورد بهره برداری قرار بگیرد. اما با توجه به خطراتی که برای استفاده از آن وجود دارد، سامسونگ یک سال دیگر نیز برای عرضه آن صبر خواهد کرد.

گوشی سامسونگ گلکسی S10e, S10, S10 Plus
از این رو بنظر می‌رسد گلگسی S11 دارای پانچ هایی باشد که در مدل S10 نیز به کار رفته است. اما این امکان وجود دارد که تعداد آن ها کاهش بیابد. سامسونگ می‌تواند منحنی قابل توجهی را برای لبه های این گوشی به کار گیرد، همانطور که در گلگسی نوت 10، در اواخر سال رونمایی شود انتظار می‌رود. یکی از حدسیات دیگر، امکان تغییر مکان دوربین سلفی این پرچم دار خواهد بود.

در ارتباط با دوربین در حال حاضر مشخص نیست که آیا سامسونگ قصد دارد سنسور هایی را به پشت پرچم دار بعدی خود اضافه کند یا خیر. اما اگر این کار را انجام دهد، گوشی گلگسی S11e به یک لنز تله فوتو مجهز شود . گلگسی S11 و +S11 می‌تواند یک سنسور TOF جدید داشته باشند. همانطور که در گلگسی S7 و S9 دیده شده است. سامسونگ عادت دارد که سنسور دوربین بزرگ خود را بعد از چند مدل دوباره تغییر دهد و این نشان می‌دهد که گوشی گلگسی S11 از سنسور کاملا جدید در دوربین سلفی و اصلی بهره مند خواهد بود.
 

گلگسی S11 می‌تواند با یک پردازنده بسیار قدرتمند عرضه شود

بر اساس اطلاعات رو گوشی های گلگسی S10، این مدل از پردازنده های سامسونگ و هم Qualcomm استفاده می‌کند. این چیپ ها با تراشه های 7 و 8 نانو متری ساخته شده اند. به گفته سامسونگ اولین تراشه های 5 نانومتری در نیمه اول سال 2020 میلادی و در زمان رونمایی گلگسی S11 عرضه خواهند شد. عملکرد این تراشه‌ها در برابر تراشه های 7 نانومتری 15 درصد افزایش خواهند یافت. علاوه بر این انتظار می‌رود با افزایش کارایی 20 درصدی در کنار کاهش 45 درصدی در ابعاد آن همراه باشد.
اگر این پردازشگر 5 نانومتری برای گوشی گلگسی S11 آماده نشوند، پرچمدار بعدی سامسونگ به طور پیش فرض از پردازشگر 7 نانومتری استفاده خواهد کرد. این پیشرفت هایی که بعد از عبور از پردازشگر 10 نانومتری و تبدیل شدن به 7 نانومتری انجام شده است قابل قبول است. اما سامسونگ برای عملکرد بهتر دستگاه های خود باید از پردازنده های بهتری استفاده کند. در حال حاضر از تراشه های 7 نانومتری به جای 8 نانو متری استفاده می شود.
 

طرح مفهومی گلکسی S11 برگرفته از Galaxynote202020

 

منبع :

فون آرنا

کلیدواژه : سامسونگ
آکالند
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *