تایگر Tiger X-1، ماشین مفهومی هیوندای، یک ربات چهارپا برای کره ماه!

تایگر Tiger X-1، ماشین مفهومی هیوندای

ماشین TIGER هیوندای، بر گرفته از حروف اول این عبارت است: Trasforming Intelligent Ground Excursion Robot، به معنی یک ربات کاوشگر زمینی هوشمند و شکل پذیر.

تایگر یک ماشین مفهومی جدید است که به عنوان دنباله ای از تحقیقات مفهومی Elevate که توسط هیوندای در CES 2019 فاش شد، ایجاد شده است. تایگر نیز مانند Elevante با محورها و پاهای عجیب و غریف طراحی شده است که این امر آن را قادر می سازد تا در بدترین شرایط محیطی بالاترین کارایی را داشته باشد. نمونه اولیه مفهومی Tiger X-1 نام دارد و توسط تیم ویژه تحقیق و توسعه هیوندای موسوم به New Horizons Studio ساخته شده است که از تکنیک های چاپ کامپوزیت کربن پیشرفته استفاده می کند.

برخلاف Elevate، کانسپت جدید Tiger به عنوان یک وسیله نقلیه عالی متصور شده که قادر به کار و کاوش کاملاً مستقل است. عملیات و مشاهده انسان از راه دور از طریق مجموعه ای پیچیده از سنسورها و کنترل های جهت 360 درجه فعال می شود. این سیستم بر روی یک “پلتفرم کوچک” ساخته شده است ، اگرچه هیوندای اطلاعات و جزئیات بیشتری نمی دهد. در عوض تصاویر مربوطه نشان می دهد محلی بزرگ برای بارگیری و حمل کالا و بسته های کمک بیشتر خودنمایی می کند. وجود مفصل های پا به این معنی است که می تواند از پستی و بلندی بسیار دشوار بالا رفته و پایین بیاید در حالی که بدن و ناحیه بار خود را تقریباً کاملاً صاف نگه دارد. اما طراحی آن به صورتی است که در موارد نیاز به هنگام مواجهه با موانع جدی از پاهای تعبیه شده استفاده کنید.

در صورت رسیدن تایگر به یک شی object غیرقابل عبور یا تکه ای از زمین، می تواند با یک هواپیمای بدون سرنشین (پهپاد) تماس گرفته و پهلو بگیرد. پهپاد می تواند حین شارژ باتری آن، Tiger را به نقطه غیرقابل دسترسی انتقال دهد. هیوندای علاوه بر ارائه پشتیبانی و کمک رسانی در مکانهای دور، این امکان را هم فراهم کرده است مانند ببر به عنوان اولین پاسخ دهنده در شرایط سخت و مناطق صعب العبور مستقر شوند و حتی برای استفاده به عنوان کاوشگر در کره ماه و مریخ سازگار باشند.

بعید است Tiger X-1 به این زودی ها به واقعیت مبدل شود. با این حال، هیوندای و کیا برای تولید خودروهایی با طراحی کاملاً ویژه برای اهداف خاص، با استفاده از یک پلت فرم کاملاً الکتریکی مقیاس پذیر بعد سال 2022 برنامه ریزی می کنند.

 

 

منبع :

اتواکسپرس

آکالند
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *