فلش بک: Samsung Galaxy Beam با پروژکتور داخلی خود یک سینما را در جیب شما قرار داده است.

Samsung I8530 Galaxy Beam

در حالی که قبلاً یک تبلت با صفحه نمایش 7 یا 8 اینچی این کار را برای شما انجام می‌داد امروزه جای خود را به گوشی های تاشو داده اند. اما چگونه تلفن های تاشو می توانند یک صفحه نمایش 50 اینچی را به نمایش بگذارند؟

در سال 2010 یک گوشی هوشمند این کار را انجام داد. Galaxy I8520 Samsung Beam دارای یک پروژکتور داخلی DLP بود که می توانست یک تصویر 50 اینچی روی دیوار ایجاد کند. بر ای این کار اتاق باید بسیار تاریک باشد ولی کیفیت تصویر زیاد خوب نیست.

The Samsung I8520 Galaxy BeamSamsung I8520 Galaxy Beam

این به این دلیل است که پیکو پروژکتور فقط می تواند تا 15 واحد شار نوری را تولید کند. اگر تلفن را به دیوار نزدیک می کردید، تصوری واضح اما کوچکتر داشتید. احتمالا با دیدن استاندارد پروژکتور های امروز میفهمید که این ایده مورد پسند قرار نگرفت.

 

 

سازندگان همیشه دنبال افزایش امکانات گوشی ها هستند. اوایل، تلفن ها نمی توانستند موسیقی پخش کنند. برای این کار مجبور بودید Walkman یا CD Player به همراه داشته باشید. اما قابلیت های MP3 از دهه 90 در تلفن ها ظاهر شدند و طرفداران زیادی داشتند.

در مورد دوربینها نیز همین اتفاق افتاد. در ابتدا دوربین و گوشی دودستگاه مستقل از هم بودند. سپس به صورت لوازم جانبی تلفن های همراه پدید آمدند، تا اینکه سرانجام اولین تلفنهای دوربین دار در بازار ظاهر شدند.با گذر زمان پخش کننده‌ی موسیقی و دوربین ها به امکانات جدا نشدنی از گوشی تبدیل شدند.

چند سال بعد سامسونگ با گوشی دیگر به نام پرتوی کهکشان I8530 وارد بازار شد که در مقایسه با نمونه اصلی، نمایشگری بزرگتر داشت، اگرچه نمایشگر Super AMOLED را به LCD کاهش داد. این گوشی دارای یک پردازنده دو هسته ای است که باعث پردازش بهتر فایل های چندرسانه‌ای است، این گوشی دارای باتری 2000 میلی آمپر ساعتی بود که برای استفاده از پروژکتور تنها 3 ساعت دوام می‌آورد.

 

 

حتی امروز هم گوشی با پروژکتور داخلی، ایده جذابی می رسد. خصوصاً با آمدن کرونا، اکنون بیش از یک سال است که بسیاری از ما پا به سینما نگذاشته‌ایم. البته، Beam در سال 2010 راه اندازی شد ولی چون تماشای Netflix بر روی تلفن همراه مانند اکنون چندان معمول نبود، بنابراین مورد استقبال قرار نگرفت.

بنابراین می توانستید یک دسته بازی را به آن متصل کنید و بازی های خود را در صفحه‌ی بزرگ انجام دهید. اگر بازی با  سیستم عامل اندروید اجرا می شد، قرار بود با Beam کار کند و پروژکتور تصویر آن را به راحتی منعکس می‌کرد.

همیشه داشتن یک پروژکتور برای افراد تجاری رویایی غیرقابل باور بود. این تلفن همراه با مشاهدهگر اسناد به شما قابلیت حاشیه نویسی حین گذراندن ارائه خود را می‌دهد.
حتی ابزاری وجود داشت که به تلفن اجازه می داد تا Feed را از دوربین 8 مگاپیکسلی به پروژکتور ارسال کند.

 

 

چند سال بعد آخرین Galaxy Beam2 آمد. این گوشی با صفحه نمایشLCD  4.66 اینچی و از هسته های پردازنده دو برابر قبل خود پشتیبانی می کرد، همچنین از باتری 2600 میلی آمپری پشتیبانی می‌کرد اما بعد ها مشخص شد که این ایده عملی نمی‌شود.

 

 

در هر حال، Beam اولین تلفن سامسونگ با یک پروژکتور پیکو داخلی نبود و اولین تلفن پروژکتور دار سامسونگ i7410 2009 بود. با این حال، قابلیت های این تلفن کم بود و فقط به استفاده از پروژکتور ختم میشد.

 

 

پروژکتورهای پیکو امروزه به عنوان دستگاه های جداگانه ای وجود دارند. برخی از آنها مستقیماً Android را اجرا می کنند، برخی دیگر به شما امکان می دهند از کابل یا صفحه نمایش بی سیم برای دریافت تصویر از تلفن روی دیوار استفاده کنید.

Sony Xperia Touch

تقریبا 4 سال قبل گوشی پروژکتور دار Sony Xperia Touch متولد شد. این گوشی دارای سنسور IR بود که می توانست انگشتان شما را حس کند و یک صفحه لمسی با اندازه 23 اینچی ایجاد می کرد. در بررسی ویدیویی ما می توانید آن را ببینید.

ما اینفوگرافیک گوشی های پروژکتور دار را از سال 2012 به شما ارائه می دهیم که تمام روش های جالب استفاده از تلفن با پروژکتور داخلی را نشان می دهد:

infographic
 

منبع :
الهه الوندی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *