اپل جدیدا قرار است باتری MagSafe برای گوشی های آیفون 12 عرضه کند.

باتری MagSafe برای گوشی های آیفون 12

طبق گزارش بلومبرگ، اپل در حال کار بر روی لوازم جانبی جدید MagSafe برای آیفون 12 است. باتری جانبی که به طور مغناطیسی به پشت گوشی می چسبد. به خاطر خاصیت آهنربایی MagSafe، باتری جانبی به راحتی به پشت آیفون 12 می چسبد.

 

به همراه آیفون 12، اپل نام MagSafe را بر روی لوازم جانبی جدید آیفون اعم از پد شارژ بی سیم، قاب ها و کیف پول هایی که به دلیل وجود خاصیت آهنربایی  بازگرداند. هر چهار نوع آیفون 12 از MagSafe پشتیبانی می کنند.

 

در نمونه های اولیه باتری نمای بیرونی لاستیک سفید به چشم می خورد. در حال حاضر، اپل هنوز این لوازم جانبی را عمومی نکرده است. آیا اپل در ساخت این باتری جانبی از همان ماده ای است که در شارژهای اصلی خود استفاده کرده است؟ در مورد نحوه شارژ جانبی باتری هیچ خبری نیست. اگر به صورتی باشد که بتوان روی یک شارژر MagSafe گذاشته شود و به طور همزمان گوشی را هم شارژ کند، به نظر ایده خوبی می رسد.

آزمایش باتری جانبی برخی مشکلات را در هنگام آزمایش نشان داده است. اگرچه آهن ربا به اندازه کافی قوی بود تا بتواند وزن آیفون را تحمل کند، اما مشکلات نرم افزاری مربوط به آن ممکن است باعث تاخیر یا حتی حذف نهایی ایده به طور کامل شود. این منبع اظهار داشت که آیفون هنگام شارژ شدن با این شارژرجانبی هشدار گرم شدن بیش از حد را می دهد که باعث می شود که به طور متناوب نتوان از آن استفاده کرد.

 

اپل در ارائه شارژ AirPower در سال 2017 با چالش هایی روبرو شده بود که باعث شد هرگز به بازار راه پیدا نکند. سرانجام این ایده به دلیل گرم شدن بیش از حد سیم پیچ های شارژ، تولید این محصول را لغو کرد، زیرا لازم بود سیم پیچ های بزرگ و کوچک وجود داشته باشد تا بتوان Apple Watch را شارژ کرد.

 

شک نداریم که اپل می تواند این محصول را امکان پذیر کند اما نگرانی هایی در خصوص شارژ کردن سریع بدون گرم شدن وجود دارد که ممکن است در مرحله ی آخر به شارژر جیبی تبدیل شود.

 

منبع :
الهه الوندی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *