اسکرین شات ها و ویژگی های لو رفته اندروید 12!

گوگل در حال کار بر روی نسخه جدیدی از سیستم عامل تلفن همراه اندروید است و اگر شرکت به قول خود پایبند باشد، این رابط کاربری امسال در پاییز منتشر می‌شود که قبل از عرضه رسمی آن چندین نسخه بتا وجود خواهد داشت.

با این وجود چند عکس از صفحه نمایش اندروید 12 افشا شده است که نشان می دهد سیستم عامل از رابط کاربری بازطراحی‌ شده‌ای برخوردار است. به نظر می‌رسد این شرکت ویژگی‌های مربوط به حریم خصوصی را افزایش داده است. از تصاویر لو رفته مشخص است که یک نماد کوچک در گوشه بالا سمت راست وجود دارد که در صورت استفاده از دوربین یا میکروفون گوشی به شما اطلاع می دهد. با ضربه زدن روی آن آیکون مشخص می‌شود که کدام برنامه در حال استفاده از آن است و راهی سریع برای غیرفعال کردن دسترسی برنامه فراهم می کند.

 

اسکرین شات رابط کاربری اندروید 12

 

ظاهرا ویجت های جدید نیز با نسخه 12 Android ارائه می‌شوند. یک ویجت جدید مکالمه وجود دارد که پیام‌های اخیر، تماس‌های از دست‌رفته و همچنین وضعیت فعالیت را برایتان هایلایت می‌کند. اندازه این ویجت کوچک است و هربار فقط یک مورد را نشان خواهد داد. بنابراین ناحیه دسترسی سریع، آیکون‌های کمتری را در خود جای‌داده است و دسترسی به آن‌ها را آسان می‌کند.

انتظار می‌رود که اندروید 12 در آینده دارای این ویژگی‌ها باشد، ازجمله دیدن دو برنامه هم‌زمان، دو بار ضربه زدن بر روی پشت گوشی برای فعال کردن صفحه، اشتراک گذرواژه‌های Wi-Fi، بهبود پوسته، پشتیبانی از شکلک‌های جداشده و در نهایت ویژگی هایبرنت برنامه ها از به روزرسانی های این رابط کاربری برشمرد.

 

ویژگی های رابط کاربری اندروید 12

 

درحالی‌که هنوز صحت عکس‌های درز شده تأیید نشده است، افراد در XDA-Developers ادعا می‌کنند عکس‌هایی منتشر شده را دیده‌اند. انتظار میرود انتشار پیش نمایش اولیه اندروید 12 برای چند هفته دیگر در دسترس باشد اما برای شناختن ویژگی‌های بیشتر آن، باید کمی صبر کنیم.

 

منبع :

گیزموچاینا

الهه الوندی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *